Danmarks civile Hundeførerforening Kreds 4
Kontakt webmaster på:

Kreds 4

 

majaoxholm@live.dk

Kredsformand – HB.medlem         
Frede Pedersen  Gramlandevej 2 6630 Rødding  6138 6996  kreds4@dch-danmark.dk 
Kredskasserer         
Lorents Nielsen Nybøl Nor 1  6400 Sønderborg  2627 6805  kasserer@dch-kreds4.dk 
Kasserer suppleant         
Louise Aaguist Grøndahl Amtsvejen 1A 6400 Sønderborg  5055 1683 aaquist440@gmail.com
Næstformand – sekretær         
Maja Oxholm  Gamstvej 24  6600 Vejen  2878 1711  sekr.kreds4@outlook.dk
 Næstformand – suppleant         
 Nanna Schmidt Købmandsgade 1 6093 Sjølund  2124 6116 info@dch-christiansfeld.dk
Dommerudvalg         
Edel Jørgensen  Rammelhøj 16, Jels  6630 Rødding  7455 2274 / 2762 5412   edelsmolly@jels.dk
Dommercentral         
Inger Clausen  Lyngparken 24  6670 Holsted  7539 3169  inger@clausen.mail.dk
Uddannelsesudvalg         
Pernille Bom Jørgensen Stationsvej 27 6230 Rødekro 2124 2729  sheena@mail.dk
DcH – Konkurrenceudvalg         
Lars Rasmussen  Nymarksvej 13  7000 Fredericia  4045 9278  ullaoglars@city.dk
Agilityudvalg         
Hans Peter Dinesen  Farup Grønnevej 4  6760 Ribe  7542 1979  hpd@dlgmail.dk
Brugsprøveudvalg         
Finn Hansen     2075 6833  
Rally-lydighed         
Dorte Storm Møller  Søndergade 60  6690 Gørding  26192864  Dorte_storm@hotmail.com
Konsulentudvalg        
Brian Klaris      20 40 81 96  brian@klaris.info
Eftersøgningsudvalg        
Olav Møller    Vejen 2627 2010
olavmoeller@mail.dk
         
Medlem af Ordensudvalg         
Laurids Christoffersen  Langforte 60, Anderup  6070 Christiansfeld  2685 8267  bc250348@gmail.com
Medlem af Initiativfond          
Maja Oxholm  6600 Vejen 2878 1711  majaoxholm@live.dk
Medlem af BHU          
Rikke Jensen  Kongevej 212, Tiset 6510 Gram  2521 9899  rikkejensen75@gmail.com
 Ulla Schmidt  Hajstrupgade 32 6100 Haderslev 2087 7491 us@lindab.dk
Revisorer         
Jytte Westergaard  Sjølund Landevej 22  6093 Sjølund  7557 4757 / 2485 0757  kasserer@dch-christiansfeld.dk 
Mette Hansen  Oktobervænget 42  6000 Kolding  2165 0003  metteh@post.dk
Revisor suppleant         
Dorthe Sibbesen  Hesselhøjvej 14  6430 Nordborg  2211 7689  formand@dch-nordals.dk
 Charlotte Christensen  Sletmarken 6  6310 Broager  5135 9008  formand@dch-broager.dk