Danmarks civile Hundeførerforening Kreds 4
Kontakt webmaster på:

Dommere

DcH Kreds 4 har en dommergruppe der foretager bedømmelserne i forbindelse med de forskellige konkurrencer som afholdes i DcH.

Den største gruppe er dommerne i DcH-programmet. Herudover er der Agilitydommere, Nordisk Program dommere, og dommere i Rally Lydighed.

Bedømmelserne sker ud fra dommervejledninger i de enkelte discipliner.

DcH Dommerudvalg Kreds 4

Kontaktperson: Edel Jørgensen   2762 5412  edelsmolly@jels.dk  
  Morten Jørgensen   5069 2788  buddy@jels.dk  
         
           
Dommercentral:  Inger Clausen    7539 3169  inger@clausen.mail.dk  
           
DcH dommere           
Flemming Cornelsen Solbakken 78 6230 Rødekro 3031 7914  ifl@mail.tele.dk  Udd. 2002
Søren Corydon Seggelundvej 131  6070 Christiansfeld  2613 1723 secmmmmb@hotmail.com Udd. 1999 
           
Edel Jørgensen  Rammelhøj 16,Jels  6630 Rødding  2762 5412  edelsmolly@jels.dk  Udd. 2005 
Morten Jørgensen  Rammelhøj 16,Jels   6630 Rødding   5069 2788 buddy@jels.dk  Udd. 2005 
Per Zabel  Skovkrogen 71  7000 Fredericia  2260 6318  per.zabel@carlsberg.dk  Udd. 1997 
Jan Mikkelsen  Baunehøj 21, Vesternebe 6040 Egtved  2065 7904  j-mik@hotmail.com  Udd. 2007 
Heidi Rask  Vranderupvej 216  6640 Lunderskov  7539 3169 / 2291 4606  heidi@raskadsboel.dk  Udd. 2014 
Frede Pedersen  Gramlandevej 2  6630 Rødding  7484 2126 / 6138 6996  fp1499@bbsyd.dk  Udd. 2009 
Torben Beck  Landevejen 59  6780 Skærbæk  2126 9875  torbenjbeck@gmail.com  Udd. 2011 
Kurt Henne  Tværballe 5, Brandsbøl  6430 Nordborg  2883 6149  henne@lite.dk  Udd. 2011 
Kim H. Larsen  Grønvangsvej 51  6700 Esbjerg 2078 4504  kimlarsen61@hotmail.com  Udd. 2011 
Inger Clausen  Lyngparken 24  6670 Holsted  7539 3169  inger@clausen.mail.dk  Udd. 2012 
 Søren Kruse  Egevænget 57, Askov  6600 Vejen 4020 7584 skruse@vejen-net.dk Udd. 2017
 Carlo Hermansen  Frihedsvej 11  6700 Esbjerg  2010 1596  castortrine@outlook.dk  Udd. 2017
Tine Kaufholz  Vejlevej 29  6650 Brørup  5335 4029  tine@kaufholz.eu  Udd. 2017
           
 Aspiranter        
 Conny Nielsen  Højgade 1  6500 Vojens 2045 9023  connygnielsen@gmail.com
 Lone Bosen Kliplev Nygade 1B 6200 Aabenraa 5151 7003 lone_boesen@hotmail.com  
Agility dommere           
Hans Peter Dinesen  Farup Grønnevej 4  6760 Ribe 7542 1979   hpd@dlgmail.dk  
Jørn Elsberg Damgårdsparken 1A 6070 Christiansfeld 2361 3158  post@agilitysyd.dk   
           
           
           
Nordiske dommere           
Hans Peter Dinesen  Farup Grønnevej 4  6760 Ribe  7542 1979   hpd@dlgmail.dk  
           
Rally dommere           
Lars Larsen  Vestermosevej 12  6070 Christiansfeld  2125 2625  larsen.dch@gmail.com   
Majken Sørensen Humlehaven 28  6800 Varde  5162 0505  majken@ntemail.dk